Klatka dla niewinnych

Klatka dla niewinnych

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 autorstwa Katarzyny Bondy, to już piąta część serii o psychologu śledczym- Hubercie Meyerze. “Klatka dla niewinnych” została wydana przez wydawnictwo MUZA S.A, a książka swoją premierę miała 28 lipca 2021 roku.

Tym razem Katarzyna Bonda wprowadza powoli czytelnika w akcję, przedstawiając każdego bohatera i ich profil psychologiczny, zwłaszcza Huberta Meyera, który stąpa twardo po ziemi, jest piekielnie inteligentny i sprytny, oraz jego niespotykany styl pracy i rozwiązywania tajemnic zaskakują niejednego.

O AUTORCE

Katarzyna Bonda to polska pisarka, twórczyni powieści kryminalnych, takich jak “Florystka” czy “Tylko martwi nie kłamią”. Zdobyła serca tysięcy czytelników, swoimi bestsellerami o Hubercie Meyerze – profilu śledczym. Katarzyna Bonda pierwszą książkę z serii o Meyerze wydała blisko dziesięć lat temu, rozpoczyna ją “Sprawa Niny Frank”, a “Klatka dla niewinnych” to już piąta powieść kryminalna autorki, która wchodzi do tej serii.

KLATKA DLA NIEWINNYCH

“Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer” tom 5 Katarzyny Bondy, rozpoczyna brutalne morderstwo kobiety Róży Englot, która została dźgnięta nożem czterdzieści trzy razy, lecz tym razem przy zamordowanej, Hubert Meyer odnajduję tajemniczy klucz. Tymczasem, mąż zamordowanej kobiety, który odsiadywały wyrok za morderstwo, wychodzi na przepustkę, lecz w tym samym czasie dochodzi do jeszcze jednej tragedii. Z siódmego bloku kamienicy wypada człowiek, okazuję się, że jest to teściowa Englota. Kobieta ginie na miejscu. Lecz czy mąż brutalnie zamordowanej Róży Englot, doprowadził do śmierci swojej teściowej, czy może jest w to zamieszana inna osoba?

Morderstwami zajmuję się prokurator, Weronika Rudy, która prosi swojego dawnego kolegę- Huberta Meyera, o pomoc w tej sprawie. Sama pani prokurator sądzi, że te morderstwa zostały dokonane na tle finansowym. Lecz szybko okazuję się, że sprawa jest bardziej skomplikowana i rozpoczęła się siedemnaście lat temu, wtedy gdy w tajemniczy sposób zginęło wiele kobiet.

Czy tym razem Hubert Meyer, genialny profil śledczy, zdąży rozwikłać tajemniczą zagadkę morderstw i zaginięć kobiet, czy może sam stanie się głównym podejrzanym i ledwo ujdzie z życiem?

O tym, oraz o wielu innych sprawach i bohaterach czytelnik dowie się z książki “Klatka dla niewinnych” Katarzyny Bondy. 

 

 

Author Image
Karina